nahrávám

Sušení potravin - nejstarší způsob uchovávání potravin

Sušení potravin - nejstarší způsob uchovávání potravin

Sušení potravin - nejstarší způsob uchovávání potravin

24.09.2019
Domácí sušené ovoce, zelenina, houby jsou bezpochyby zdravější než kupované. Díky sušení si potraviny zachovávají vysoký obsah vitamínů, minerálů, stopových prvků a vlákniny. A to vše bez použití chemie. Hrst sušeného ovoce Vám rychle dodá energii.

Sušení je skvělý způsob uchování potravin, který lidé používají už tisíce let. Jde v podstatě o snížení obsahu vody, které učiní potravinu odolnější vůči plísním a bakteriím. Nyní v letní sezóně najde sušení největší využití.

Jelikož přírodní sušení na vzduchu je pomalé a často i nehygienické kvůli kontaktu s nečistotami a hmyzem,  je nákup sušičky skvělým řešením. Uchováme tak většinu vitamínů, minerálů a důležitých živin ve vašich potravinách, ať už se jedná o ovoce a zeleninu, houby ale také maso.

Sušičky dělíme na 2 základní typy:

Kulaté sušičky mají motor v dolní části a pláty se pokládají na něj a na horní vrstvu se položí víko. Vzduch proudí zdola nahoru, takže je důležité pláty protáčet kvůli rovnoměrnému prohřátí potravin. U některých sušiček najdeme rotující talíře, které částečně zabraňují nerovnoměrnému prohřívání. U tohoto typu bývá také často možnost dokoupit více plátů na sušení.

Hranaté sušičky mají motor v zadní části a pláty se zasouvají do těla sušičky podobně jako u trouby. Uzavírají se dvířky, mají lepší tepelnou izolaci. Potraviny se zde prohřívají rovnoměrně, takže není nutné pláty protáčet.

Při koupi je také dobré podívat se na počet talířů (plátů) a zamyslet se, kolik jich budeme potřebovat. Počet se pohybuje od 5 do 12 a pro průměrnou rodinu nám jich bude stačit 5 – 7. Dále je důležité se podívat na možnou teplotu sušení, jelikož rozdílné potraviny se suší při různých teplotách. Budeme chtít sušit i bylinky? Pak je dobré mít pláty s menšími oky, aby nám naše bylinky nepropadaly.

Když už nyní víte, jak si sušičku vybrat, tak se neváhejte podívat na naší nabídku všech různých druhů sušiček.

POTŘEBUJETE PORADIT? KONTAKTUJTE NÁS!

Náš proškolený personál se Vám bude plně věnovat a pomůže Vám najít nejlepší možné řešení, které bude vyhovovat Vašim potřebám a požadavkům.

ELEKTRO EFEKT S. R. O.
SPORTOVNÍ 783
339 01  KLATOVY

Prodejna:
+420 376 322 653
+420 724 824 420
prodejna@elektroefekt.cz

E-shop:
+420 725 907 946
+420 376 322 653
eshop@elektroefekt.cz
marketing@elektroefekt.cz

Vinotéka:
+420 376 322 653
+420 724 824 420
vinoteka@elektroefekt.cz
info@elektroefekt.czSdílejte nás!