nahrávám

Poznejte výhody zavařovacích hrnců

Poznejte výhody zavařovacích hrnců

Poznejte výhody zavařovacích hrnců

04.08.2020
Zavařovací hrnce už dávno nejsou jen doménou našich babiček, ale lehce se mohou zabydlet i ve vaší kuchyni.

Na podzimním a letním období není krásné jenom příjemné letní počasí, ale spousta z nás se každoročně těší na bohatou úrodu ovoce a zeleniny. Mnoho z nás však každý rok musí řešit, jak zpracovat přebytky ze zahrádek, záhonů a farmářských trhů. Zelenina a ovoce mohou snadno přezrát a ztratit tak svou jedinečnou chuť a především cenné vitamíny a minerální látky, které potřebujeme.

Jednou z osvědčených metod je zavařování do sklenic a ukládání zásob na pozdější měsíce, kdy již není možné nic pěstovat a ceny v obchodech stoupají nepříjemně vysoko. Zavařováním tak získáte hned dvě výhody – ušetříte peníze a zajistíte si důležité vitamíny na chladnější část roku.

V dnešní době již není nutné pracovat nepraktickými klasickými plechovými hrnci, u kterých musely naše maminky stát dlouhé hodiny a hlídat čas a teplotu v hrncích. Trh dnes nabízí elektrické smaltované a nerezové hrnce. Mezi hlavní výhody patří možnost využít hrnce kdekoli i bez sporáku nebo kamen. Teplotu a čas si hrnec ohlídá sám díky časovači, pouze nastavíte požadované podmínky pro zavařování. Teplotní rozmezí se pohybuje dle typu hrnce od 30 do 100°C – rychlost ohřevu závisí na výkonu přístroje. Nastavení hrnce je buď klasické knoflíkové, nebo s digitálním displejem, kde přehledně vidíme teplotu a čas zavařování. Další vychytávkou je umístění výpusti přímo na nádobě hrnce – odpadá tedy tahání a vylévání po použití. Čím níže výpust bude, tím lépe pro vás. A nemusíme skončit jen u vylévání použité vody – hrnce mohou sloužit i jako nádoba pro přípravu nápojů, ať už studených nebo horkých. V hrncích také můžete snadno uvařit více jídla pro větší počet jedlíků, není tedy nutné hrnce využívat jen sezónně.

Zavařování představuje zdravou a úspornou metodu zpracování letní a podzimní úrody. Elektrické přístroje nám šetří čas a práci automaticky a spolehlivě zvládnou samy. Už přemýšlíte, na co by se vám hrnec mohl hodit? Přinášíme menší inspiraci:

  • Ovoce a zelenina – vcelku, marmelády, sirupy, čatní
  • Maso a uzeniny – různé druhy masa, uzeniny až po tep. Úpravě (bez obsahu mouky!)
  • Ryby – filety
  • Houby – pouze ověřené jedlé druhy
  • Hotová jídla – omáčky, guláše, polévky (vše bez mouky) – jako rychlý oběd, pokud jste mimo domov nebo nestíháte vařit

Zavařovací hrnec je praktický pomocník, který nám pomůže zpracovat nejen plody sezónní úrody a své využití si snadno najde i během celého roku.

V Elektro Efekt máme široký výběr různých zavařovacích hrnců, přijďte se podívat a uvidíte sami.

Těšíme se na vás.
Tým Elektro Efekt Klatovy

IMAGE:

POTŘEBUJETE PORADIT? KONTAKTUJTE NÁS!

Náš proškolený personál se Vám bude plně věnovat a pomůže Vám najít nejlepší možné řešení, které bude vyhovovat Vašim potřebám a požadavkům.

 

ELEKTRO EFEKT S. R. O.
SPORTOVNÍ 783
339 01  KLATOVY

Prodejna elektro:
Telefon: +420 376 322 653
Mobil: +420 724 824 420
E-mail: prodejna@elektroefekt.cz
E-mail: info@elektroefekt.cz

E-shop:
Mobil: +420 725 907 946
E-mail: eshop@elektroefekt.cz
E-mail: marketing@elektroefekt.cz

Vinotéka, sklep:
Telefon: +420 376 322 653
Mobil: +420 724 824 420
E-mail: vinoteka@elektroefekt.cz
E-mail: info@elektroefekt.cz

FACEBOOK: efektelektro

INSTAGRAM: elektroefekt

WEB: www.elektroefekt.cz

Naše vinotéka byla zařazena do nejrozsáhlejší databáze e-shopů vinařů z Moravy a Čech.Sdílejte nás!