Blíží se podzimní vypínání signálu DVB-T2

Blíží se podzimní vypínání signálu DVB-T2

Blíží se podzimní vypínání signálu DVB-T2

10.06.2019

Většinu domácností čeká nový formát a možná i placená část pozemní TV

Letos v listopadu se podle současných plánů odmlčí první televizní vysílače, které šíří pozemní televizní signál ve formátu DVB-T.  V novém DVB-T2 najdou programy ve vyšším rozlišení a patrně i první placené.

Pokud vše půjde podle tohoto „jízdního řádu“, pak se první programy v DVB-T odmlčí zhruba za sedm měsíců, konkrétně 27. listopadu. Budou to vysílače v Praze na Žižkově a Cukrák v okrese Praha–západ, které přestanou šířit signál programů České televize. Poslední vysílač má být podle plánu převeden na nový formát mezi 29. a 30. červnem. Má to být vysílač Ploštiny – Valašské Klobouky.

Připravuje se placené vysílání

Středeční informaci o tom, že i řada komerčních televizí přejde na vyšší rozlišení o velikosti 1440 × 1080 pixelů, poněkud pokazilo prohlášení skupiny Prima, že chystá vysílání jen v rozlišení 1280 × 720 bodů.

Zároveň potvrdila předchozí obavy z toho, že do pozemního vysílání přijde placený kanál. Právě nižší rozlišení má vytvořit prostor, jak pro příchod nových stanic, jako je CNN Prima News, tak po vzoru rakouských (Simpli TV) či německých (Freenet TV) kanálů přinést placený kanál, který bude patrně ve vysokém rozlišení

Nova a Prima své HD programy přes pozemní televizi DVB-T2 bezplatně vysílat nebudou

O atraktivitě pozemního digitálního vysílání DVB-T2 a jeho rozšíření nerozhodne tolik avízovaný přechod na DVB-T2 Českou televizí, ale postoj k novému kódování ze strany dvou největších soukromých televizí. ČT ve své kampani totiž nezmiňuje, že nový formát přenosu televizního vysílání umožní Nově a Primě své kanály zpoplatnit.

Je pravděpodobné, že si divák, který zůstane u příjmu přes anténu, bude muset za HD kvalitu komerčních stanic zaplatit, jako u kabelovky nebo satelitu.

Prima měla v DVB-T2 vysílat v HD kvalitě. Po několika hodinách bylo vše jinak

Televizní skupina Prima měla významně podpořit platformu DVB-T2. Její programy měly být v definitivních sítích dostupné v HD kvalitě. Poté přišla s novým prohlášením. Diváci tak v rámci pozemního vysílání DVB-T2 budou moci sledovat zdarma vysílání kanálů skupiny Prima ve kvalitě SD+. Placené HD vysílání kanálů skupiny Prima bude dále realizováno pouze prostřednictvím smluvních satelitních, kabelových a IPTV operátorů

Placená televize v ČR roste, další operátor překročil hranici 100 tisíc abonentů

Za růstem počtu předplatitelů služeb placené televize stojí přirozeně zájem o televizi přes internet – IPTV. V případě operátora T-Mobile TV lze však část růstu přičítat i satelitní platformě, kterou provozuje na pozici 1 st. západně. V průběhu jednoho roku T-Mobile prakticky zdvojnásobil svou klientskou bázi a nyní se může pochválit překročením

Skylink servisní poplatek

Servisní poplatek je na rok 2019 stanovený na 1399 Kč při úhradě na 12 měsíců  a 2399 Kč při úhradě na 24 měsíců. Základní balíček Smart je března tento balíček poskytován za 259 Kč měsíčně.

 

POTŘEBUJETE PORADIT? KONTAKTUJTE NÁS!

Náš proškolený personál se Vám bude plně věnovat a pomůže Vám najít nejlepší možné řešení, které bude vyhovovat Vašim potřebám a požadavkům.

ELEKTRO EFEKT S. R. O.
SPORTOVNÍ 783
339 01  KLATOVY

E-shop
+420 725 907 946
eshop@elektroefekt.cz
marketing@elektroefekt.cz

Prodejna:
+420 376 322 653
+420 724 824 420
info@elektroefekt.cz

 Sdílejte nás!