POVÁNOČNÍ VÝPRODEJ - SLEVY PLATNÉ DO VYPRODÁNÍ ZÁSOB

Vybíráte novou žehličku a nevíte kterou zvolit?

Vybíráte novou žehličku a nevíte kterou zvolit?

Jistě je i pro vás jedním z kritérií pro výběr cena, za kterou žehličku pořídíte, ale to by zdaleka nemělo být jediné, co vás bude zajímat. 

Doby, kdy naše babičky a prababičky žehličku nahřávaly na kamnech, jsou dávnou minulostí.


Pomalu a jistě se minulostí stávají i
suché žehličky, u kterých meziročně jejich prodeje klesají…

Žehlíte málo a opravdu neradi?

Neměli byste vybírat jen podle ceny, ale vybírat i podle vlastností a funkcí. Pokud se k žehlení musíte dlouho přemlouvat, měli byste vybírat obzvlášť pečlivě… V první řadě byste měli sáhnout ponapařovací žehličce. Oproti suchým žehličkám jsou praktičtější, urychlí práci a poradí si i s přeschlým prádlem.

Podle čeho vybírat napařovací žehličky?

Důležitým parametrem u žehliček je jejich příkon. Optimální hodnota příkonu je více než 2000 W. Najdete ale i žehličky, které se svým příkonem šplhají k hodnotě kolem 2800 W. S těmi bude práce rozhodně lépe utíkat.
U napařovacích žehliček by Vás měl zajímat i parní výkon. Ten udává, kolik páry se vytvoří za minutu. Obvyklá hodnota je do 40 gramů s tím, že většina žehliček nabízí i jednorázové zvýšení parního výkonu – tedy parní ráz. Ten by měl být kolem 200 gramů.

Při žehlení jemných materiálů oceníte systém proti odkapávání a vytékání vody na prádlo. K tomu může dojít při nižších teplotách – tedy u citlivějších materiálů. A právě na nich, bohužel, bývají případné skvrny od vody hodně viditelné.

Žehlicí plocha by měla být odolná, abyste se při žehlení nemuseli bát přejet třeba zip. Žehlička by měla po prádle lehce klouzat a měla by se dobře čistit. Levnější žehličky mívají plochu z nerezu, který je citlivý na poškrábání. Dražší žehličky už nabízejí různé druhy keramických ploch, které jsou odolnější, nebo speciální materiály s vysokou odolností a komfortem.

Přívodní kabel by měl být dost dlouhý na to, aby se nepletl při žehlení. Optimální je délka mezi 2 – 2,5 m. Bez ohledu na cenu mají některé modely i otočné klouby šňůry, které usnadní její pohyb. Na trhu jsou ale i bezdrátové modely.

V neposlední ředě je třeba myslet i na odvápňování. Vyberte si žehličku, do které můžete nalévat vodu z kohoutku, nikoliv jen destilovanou, tedy žehličku s odvápňovacím systémem.

Žehlíte opravdu často a velké množství prádla?

Zvláštní kapitolou jsouparní generátoryči parní stanice s velkým parním výkonem. Nádrž na vodu je velká a externí, takže s nimi můžete žehlit velmi dlouho na jedno naplnění, aniž byste manipulovali s těžkou žehličkou. Parní stanice patří do vyšší cenové hladiny, ale těm, kdo musí často a hodně žehlit, dovedou velmi usnadnit, a hlavně urychlit práci.

 

POTŘEBUJETE PORADIT? KONTAKTUJTE NÁS!

Náš proškolený personál se Vám bude plně věnovat a pomůže Vám najít nejlepší možné řešení, které bude vyhovovat Vašim potřebám a požadavkům.
Naše vinotéka byla zařazena do nejrozsáhlejší 
databáze e-shopů vinařů z Moravy a Čech.

ELEKTRO EFEKT S. R. O.
SPORTOVNÍ 783
339 01  KLATOVY

Prodejna elektro:
Telefon: +420 376 322 653
Mobil: +420 724 824 420

E-mail: prodejna@elektroefekt.cz
E-mail: info@elektroefekt.cz

E-shop:
Mobil: +420 725 907 946
E-mail: 
eshop@elektroefekt.cz

Vinotéka, sklep:
Telefon: +420 376 322 653
Mobil: +420 724 169 805
E-mail: 
info@elektroefekt.cz

FACEBOOK: efektelektro

INSTAGRAM: elektroefekt

WEB: www.elektroefekt.cz