DOPRAVA pro PSČ 339 01 při nákupu nad 1.000 Kč ZDARMA

Jak zvolit vhodnou sušičku prádla?

Jak zvolit vhodnou sušičku prádla?

Dnešní doba je již tak pokročilá, že není třeba sušit prádlo na balkoně či na zahradě a můžete si usnadnit práci díky sušičce prádla. Jak ale vybrat tu správnou sušičku právě do vaší domácnosti, která bude mít dostačující vlastnosti a parametry?

Proč je vůbec dobré si ji pořídit?

Sušička prádla vám ušetří velkou spoustu času a práce. Navíc v sušičce nemusíte sušit pouze oblečení, ale například i boty nebo plyšové hračky. Dále prádlo zachovává barvy a navíc se do něj nedostávají žádné alergeny a pyly. Většinu prádla nemusíte po sušení žehlit. Také sušička odstraní veškeré žmolky, chlupy a vlasy, ale i pach z oblečení, např. ze zakouřené místnosti.

Sušička i pračka v jednom?

Pokud přemýšlíte o koupi, je možné si pořídit buď samostatně pračku a sušičku, anebo kombinaci obojího. Pokud si zvolíte 2 v 1, získáte prostor navíc, ale naopak bude spotřebič spotřebovávat více vody. Také je nutné před sušením vyndat část prádla, pokud byl buben při praní plný. Kapacita sušení je totiž menší než kapacita pračky.

Důležité vlastnosti a parametry

Při výběru je důležité koukat, zda má sušička odložený start - můžete si začátek sušení nastavit libovolně (např. když nejste doma).

Velikost bubnu je také důležitá, a to z toho důvodu, abyste nemuseli prádlo třídit na víckrát.

Díky senzoru vlhkosti sušička sama pozná, kdy je prádlo již usušené a vypne se, aby se prádlo nepřesušilo.

Před nákupem je nezbytné zkontrolovat energetický štítek sušičky. Většina modelů se pohybuje do energetické třídy A++, ty nejlepší mají pak nejúspornější třídu A+++.

I přes to, že si myslíte, že volba sušičky, která má nižší pořizovací cenu, ale nemá tepelné čerpadlo je výhodná, není tomu tak. Sušičky jednak nenabízí velké množství programů, ale jejich používání je velice neekonomické. Naopak kvalitní sušička s tepelným čerpadlem je sice dražší, ale po pár letech zjistíte, že jste díky jejím nízkým provozním nákladům ušetřili.

Vyberte si pro vás nejvhodnější sušičku a ušetřete si tak spoustu práce a čas, který můžete trávit se svými blízkými.