Výběr neobsahuje žádné články.

Rady pro Vás

Co je SERVISNÍ POPLATEK?

Servisní poplatek pokrývá náklady na provoz, administraci, technické zajištění a zákaznický servis satelitní televize Skylink a vztahuje se na všechy dekódovací karty Skylink a CS Link.
Výše servisního poplatku je 1399 Kč na 12 měsíců.

V nabídce jsou také dvě zvýhodněné varianty: 2399 Kč na 24 měsíců nebo 89 Kč (jen přes SIPO nebo Inkaso z účtu).
Na každé dekódovací kartě Skylink s uhrazeným Servisním poplatkem jsou automaticky dostupné programové balíčky Digital a Digital HD.

Pokud si na vaší dekódovací kartě Skylink aktivujete některý z placených programových balíčků, neplatíte zároveň Servisní poplatek - je zahrnut v ceně balíčku. Pokud se pro některý z placených programových balíčků rozhodnete později, bude čerpání již zaplaceného servisního poplatku automaticky pozastaveno. Zbývající částka bude využita po skončení předplatného.

U dekódovacích karet, na kterých nebude servisní poplatek uhrazen (a na kterých nebude aktivní žádný placený balíček), dojde v souladu s platnými Všeobecnými obchodními podmínkami k zastavení poskytování služeb Skylink.

Pro úhradu Servisního poplatku se stačí zastavit na naší prodejně s číslem Vaší dekódovací karty, popřípadě spojovacím číslem SIPO nebo číslem Vašeho účtu (pro případ pravidelných měsíčních plateb).

Proč se přelaďuje?

Proč se přelaďuje? Satelitní vysílání se neustále vyvíjí. Přibývají stále nové programy. V domácnostech se stávají standardem stále větší televizory a tím roste zájem o širší nabídku programů v HD rozlišení. Pokud chtějí satelitní platformy držet krok s tímto vývojem, musí čas od času udělat významnější změnu vysílacích parametrů. S každou změnou bývá spojeno přeladění satelitního přijímače.

Aby četnost přelaďování Skylink minimalizoval, spojuje vždy několik potřebných změn do jednoho časového okamžiku. Tato situace nastala letos v lednu. K přelaďování ke kterému došlo 13 ledna leto&scaro n;ního roku dochází přibližně jednou za dva až tři roky. Během roku pak ještě dochází k menším změnám ve vysílání případně k rozšíření programové nabídky. Tyto změny většina zákazníků ani nezaznamená. Většinou se týkají pouze placené nabídky a nabídky programů v HD rozlišení.

Jak při přeladění postupovat?
Zákazníci se satelitními přijímači vybavenými funkcí FastScan, což jsou dnes všechny přijímače s označením Skylink READY se tímto problémem nemusí zabývat – naladění nových programů a všechny změny parametrů vysílání se na takovémto přijímači provedou vždy automaticky.

Ostatní zákazníci Skylinku se staršími typy přijímačů budu muset naladit tyto programy manuálně. Aktuální parametry nutné pro přeladění programů jsou vždy na webových stránkách poskytovatele služby, pravidelně vycházejí v Magazínu Skylink TV případně Vám je sdělíme v naší provozovně.

Jestliže nejste na přeladění přijí ;mače dostatečně technicky zdatní, přijímač Vám za drobný poplatek přeladíme. Další možností je pak výměna Vašeho staršího přijímače za přijímač nový a problém s přeladěním se Vás již v budoucnu týkat nebude, vše se přeladí jednoduše samo a zcela bez Vašeho zásahu.

Sušička na prádlo

Sušička prádla vám prádlo sama vysuší a připraví na žehlení, čímž vám ušetří mnoho zbytečné a nepříjemné práce. Některé druhy oblečení dokonce po usušení v sušičce ani žehlit nemusíte a můžete si je vzít hned na sebe. Další výhodou je, že prádlo, které vysušíte v sušičce prádla, je jemnější, než když jej pověsíte na šňůru ven. Nemusíte tedy používat aviváž, což je výhodné zejména pro alergiky.

Výhody sušičky prádla
Pořízení sušičky prádla vám přinese tyto výhody:

 • sušička urychlí sušení prádla a ušetří vám čas, námahu a místo
 • prádlo se v sušičce neničí tak jako při sušení venku
 • sušička nemá vliv na barevnost prádla
 • sušení je v sušičce hygieničtější - do látky se nedostane prach a pyl
 • žehlení prádla vysušeného v sušičce prádla je snažší, pokud je vaše prádlo z moderních tkanin, není potřeba prádlo žehlit vůbec
 • usušené prádlo je jemnější a měkčí a to i bez aviváže - vhodné pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou

4K a jaká je jeho budoucnost

Modely televizí s rozlišením 4K se pomalu začínají objevovat na českém trhu. Jejich ceny jsou vysoké, ale stejně vysoké je i jejich rozlišení a kvalita obrazu.

Rostoucí počet a hustota pixelů má za cíl co největší přiblížení realitě. Jaké jsou současné možnosti této technologie a co se plánuje do budoucna?

Čtyřikrát více pixelů než u předchozí technologie
Technologie 4K nebo také UHD nebo Ultra HD je následovníkem Full HD standardu, který je dnes již celkem běžný a dostupný. Zkratka 4K je odvozená od počtu pixelů, kterých je v horizontální řadě přibližně 4000 (4K – čtyři tisíce).

Přesné rozlišení 4K obrazovek při poměru 16:9 je 3840 x 2160, což znamená více než 8 milionů pixelů, tedy zobrazovaných bodů. Jednoduše řečeno, čím více pixelů, tím více detailů a dokonalejší obraz. Pro srovnání – u Full HD televizí je počet pixelů přibližně čtyřikrát menší – „pouhé“ dva miliony.

Počet pixelů při kvalitě zobrazení není jediným důležitým faktorem, svou roli hraje i vzdálenost, ze které televizi sledujeme. Zde platí jednoduchá matematika – čím hustější rozmístění pixelů, tím kratší sledovací vzdálenost.

Krásné a drahé
U Full HD zařízení se při bližším pohledu mohl obraz zdát rozostřený. U technologie 4K se to nestane, pixely jsou pro lidské oko příliš malé a příliš nahuštěné. Filmy na Ultra HD zařízeních lze sledovat ve vzdálenosti začínající na 1,5 násobku výšky obrazovky, což by u starších technologií způsobovalo výrazné snížení kvality obrazu.

Taková vzdálenost dokáže vtáhnout diváka přímo do děje filmu nebo hry, protože obrazovka zcela vyplní zorné pole. Pro někoho je však příjemnější sledovat televizi z větší vzdálenosti. V obou případech má obraz špičkovou kvalitu, s výrazným a lehce postřehnutelným rozdílem oproti Full HD televizím.

Přední světoví výrobci televizorů se v posledních měsících začali předhánět v propagování svých 4K produktů. Hlavně ze začátku to byly pro většinu zákazníků téměř nedostupné modely s úhlopříčkou 84“ a cenou šplhající k 20 000 eur a výše. V poslední době se však ke slovu dostávají menší úhlopříčky, hlavně 65“ a 55“. Zde už je cena přijatelnější, ale stále se pohybuje za hranicí 3 000 eur.

Obsah je!
Při uvedení standardu 4K se ozývaly hlasy, které jej považovaly za nepotřebný a zbytečný, zejména kvůli obavě z nedostupnosti 4K obsahu, ve kterém přednosti standardu logicky nejvíce vyniknou. To už však dnes neplatí. Nejnovější hollywoodské filmy se natáčejí formátem 4K a 5K, navíc už jsou dostupné Blue Ray nosiče, které též přenesou na 4K obrazovky špičkovou kvalitu.

Za zmínku stojí také fakt, že dnešní technologie umožňují upravit starší SD nebo HD nahrávky do formátu, který se nazývá remastrované 4K. Ten je přehrávatelný ve vyšší kvalitě, která se blíží originálnímu 4K standardu.

Exkurz do budoucnosti
Přestože standard Ultra HD zatím dělá ve světě své první kroky, už se začíná hovořit o tom, co bude následovat. Další generace by měla nést jméno 8K nebo Super High Vision, při rozlišení 7680 x 4320, což je přibližně 32 milionů pixelů. Právě touto technologií by měla být přenášena olympiáda v Tokiu v roce 2020.

Co je to HDTV?

Navštívíte-li dnes jakoukoli prodejnu elektro, spatříte řadu krásných plochých televizorů nejrůznějších značek. Televize hrají a na některých je obraz opravdu nádherný.

Je to tím, že sledujete televizi v HDTV. Co to ale znamená? HDTV je zkratka označující televizi s vysokým rozlišením obrazu (High Definition Television). Klasický televizní formát (SD) vysílá obraz na 576 řádcích a v 768 sloupcích a zobrazuje přibližně 400.000 zobrazovacích bodů (pixelů). Formát HDTV vysílá obraz na 1.080 řádcích a v 1.920 sloupcích a zobrazuje přibližně 2.000.000 pixelů. To už je rozdíl velmi markantní, který oceníte zejména při sledování televize s velkou obrazovkou.

První dojem diváka, který v prodejně nebo u známých poprvé spatří HDTV, je zpravidla šokující. Sleduje televizní zprávy se stejnými moderátory, vysílané ze stejného studia, ale najednou vidí úplně jiný svět. Vidí detaily, které nikdy neviděl a najednou si uvědomuje, jak nedokonalý obraz až dosud sledoval. Pod sílou dojmu si tedy pořídí krásný nový televizor s označením Full HD, přinese ho domů, rozbalí, zapojí a zklamání. Obraz je neostrý a zdaleka nesplňuje představy.

HD TELEVIZOR NESTAČÍ
Ke sledování televize ve vysokém rozlišení HDTV nestačí jen kvalitní televizní přijímač. Je zapotřebí, aby i televizní signál byl vyroben, vysílán a přijímán ve formátu HDTV. A v tom je ten háček. Zatímco televizní přijímače HDTV jsou k mání všude, kde vzít televizní programy ve formátu HDTV?

PRÁVĚ PRO VÁS JE TU SKYLINK
Skylink je poskytovatel největšího počtu programů ve formátu HDTV na celém území ČR a SR. Jsou to kódované programy ČT HD, NOVA HD, NOVA Sport HD, Eurosport HD, Discovery HD Showcase, History Channel HD, FILMBOX HD, Brava HDTV, Spektrum HD, NG Wild HD, NG Channel HD, MTV Live HD, Penthouse HD, iConcerts HD, Unitel Classica HD, Deluxe Lounge HD, Travel Channel HD HBO HD a nekódované programy ANIXE HD, ARTE HD, QVC HD, HSE24 HD, Servus TV HD, Das Erste HD, ZDF HD. Více se dozvíte na stránce Televizní programy.

CO POTŘEBUJETE PRO PŘÍJEM HDTV ZE SKYLINKU?

 • satelitní anténu
 • satelitní HD přijímač Irdeto, resp. CryptoWorks (tedy přijímač, který umí zpracovat signál ve formátu MPEG4/DVB-S/DVB-S2), optimálně s certifikátem Skylink READY (podrobnosti viz. Satelitní přijímače)
 • dekódovací modul Irdeto (resp. CryptoWorks)
 • dekódovací kartu Skylink · televizní přijímač, který je pro HD vybaven (ideálně Full HD, HD 1080p nebo HD Ready)
 • kabel HDMI na propojení televizoru se satelitním přijímačem

Oživte svůj zvukový zážitek z filmů

I když se říká, že „domácí kino“ je jen pro film, není to pravda. Pravda – speciálně namixovaný prostorový filmový zvuk, který uslyšíte v kině, můžete mít ve stejné, nebo i lepší kvalitě doma. Tím to ale nekončí. Stejně si můžete užít sportovní přenos – fotbal, tenis, box atd.

I základní soundbar vždy poskytne zvuk lepší, než nabízí televizor a to nemluvíme o možnosti využít virtuální, nebo skutečný prostorový zvuk. Vždy záleží jen na počtu beden, kterými bude systém vybaven. Propojení je jednoduché – prakticky všechny novější televizory jsou vybaveny konektory HDMI v1.4, jejichž součástí je zpětný audiokanál pro televizní zvuk. Tudíž nejenže HDMI kabelem putuje obraz (a zvuk) směrem do televizoru, ale TV stejným kabelem posílá zvuk přijímaného televizního vysílání zpět do domácího kina.

Pokud máte starší televizor s HDMI v1.3 pak je třeba propojit TV a externí ozvučení navíc digitálně, nebo analogově. Poté si můžete užívat ozvučení, aby vám vytvořila tu správnou atmosféru. Podívejme se ale na možnosti ozvučení podrobněji.

Prostorový zvuk – něco jako vysoké rozlišení, ale pro uši
Ne každý ví, co vlastně prostorový zvuk nabízí a co je k němu potřeba, jaké slasti skýtá. Chcete vědět více?

Zvuk přijímaný z televizního vysílání bývá vysláno obvykle ve stereu (2.0), ale prakticky každé domácí kino dokáže pomocí režimu Dolby ProLogic IIx rozdělit zvuk do všech reproduktorů okolo vás a vytvořit téměř dokonalou iluzi původního prostorového zvuku.

Na instalaci nejjednodušší jsou tzv. soundbary neboli zvukové projektory. Jedná se obvykle o jeden štíhlý podlouhlý reproduktor, který umístíte pod televizor. Zpravidla výrobce dodává i subwoofer, což je samostatná rozměrnější bedna, která se stará pouze o reprodukci basových tónů. Ty nejsou totiž směrové, tudíž basová jednotka nemusí být pod televizorem, či vedle něj.

Instalačně nejjednodušší je varianta soundbaru s bezdrátovým subwooferem, kdy vůbec nemusíte propojovat centrální reproduktor a subwoofer. Ten stačí připojit jen k elektrické síti a zvuk už putuje bezdrátově, výhodu bývá velmi volné umístění subwooferu, protože nemusíte řešit, kudy povedete signálový kabel od centrální jednotky.

Jednoduchou instalaci nabízí varianty bez přehrávače s bezdrátovým subwooferem.
Přestože tato prostorově velmi nenáročná řešení byla odbornou veřejností ještě před několika lety zatracována, technologický vývoj, rozšíření plochých televizorů a právě požadavky zákazníků vedly k vývoji a uvedení prostorového ozvučení tzv. z „jedné krabičky“. Nyní prakticky každý výrobce nabízí svůj soundbar, ať už z vestavěnou BD mechanikou nebo bez.

Sedíte-li na správném místě před televizorem, máte pocit, že slyšíte skutečně prostorový zvuk z několika reproduktorů kolem vás. Problém je ale závislost na místě, kde sedíte. Například Yamaha vše automaticky nastaví přesně podle místa poslechu, čili optimalizuje zvuk. Čím více jste však vzdáleni od onoho místa, tím více se prostorový efekt ztrácí. U dražších systémů se proto reprodukce nastavuje na více poslechových míst, aby byl virtuální prostorový zvuk byl věrnější a poslechové pole širší.

Pravidelný servis klimatizací

Pravidelný servis je zárukou dlouhodobého a bezproblémového chodu klimatizačního zařízení, který předchází závadám a snižování účinnosti celého systému.

Klimatizace je zařízení, které vyžaduje pravidelné čištění výměníku, čištění odtoku kondenzátu, kontrolu a proměření elektro částí, kontrolu tlaku a množství chladiva v okruhu.

Při nezajištění servisu a provozu znečištěné klimatizace dochází ke snížení účinnosti, zvýšení elektro příkonu a může dojít i k poškození kompresoru. Nemluvě o vzniku škodlivých bakterií a plísní!

Naše firma provádí pravidelný servis námi dodaných jednotek, po dohodě i přebírá servis ostatních jednotek od renomovaných výrobců.

Rizika nelicencovaných dekodérů

Česko-slovenská satelitní platforma Skylink upozorňuje zákazníky, prodejce a obchodní partnery na rizika spojená s nelicencovanými dekodéry - uničtečkami.
V poslední době Skylink zaznamenal případy, kdy zákazníkům byl při koupi karty Skylink - Irdeto nabízen satelitní přijímač s universální čtečkou bez licence Irdeto. Setkali jsme se s tvrzením prodejců, že universální čtečka podporuje i karty Skylink Irdeto. Podobná tvrzení se objevují v souvislosti s přijímači Ferguson Ariva, Optibox EXTRA, Amiko, Opticum, Dreamsky, SatElita, AB CryptoBox a dalšími.

Důrazně upozorňujeme prodejce a naše partnery, že systém Irdeto PIsys se několikrát v roce upgraduje a následně přes satelit modifikuje obsah aktivních přístupových karet. Tato modifikace zajišťuje kompatibilitu vysílací strany se stranou přijímací - satelitním dekodérem.Pokud je v dekodéru použit jiný, než certifikovaný software Irdeto (Softcell verze 3.6 a vyšší), je velmi pravděpodobné, že po upgrade systému nebude dekódování řádně fungovat, což bylo prokázáno testy na laboratorním systému Irdeto.

Je proto velmi žádoucí, aby si prodejci byli plně vědomi tohoto nebezpečí a doporučovali ke koupi výhradně satelitní přijímače s certifikovanými dekodéry. Jedině tak se vyhnou budoucím reklamacím a poskytnou svým zákazníkům zařízení plně kompatibilní s kartou Skylink.

Skylink nenese žádnou odpovědnost za funkčnost satelitních přijímačů využívající jiný než oficiální licencovaný software.

V naší prodejně Vám rádi poradíme a doporučíme vhodný satelitní receiver pro Vás !

Změny parametrů satelitního vysílání

Provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink, společnost M7 Group informuje o změnách v programové nabídce a nových parametrech satelitního vysílání několika televizních programů.

Mňam TV
21. 2. 2015 obohatila programovou nabídku Skylinku nová česká televizní stanice zaměřená na vaření a zdravý životní styl - Mňam TV. Stanice představí vlastní pořady, reality show a přední profesionály z oboru, jako Emanuele Ridi, Marcel Ihnačák další. Mezi moderátory se objeví například Jan Rosák s vlastní talk show. Stanice bude vysílat 24 hodin denně, česky a bude dostupná všem zákazníkům Skylinku s předplacenými balíčky Mini, Multi, Kombi, Multi HD, Flexi 7 nebo Komplet.

Program je vysílán ve standardním rozlišení SD a v kompresním formátu MPEG-4 - pro jeho příjem je nutný HD satelitní přijímač, nejlépe s certifikátem Skylink READY. Další technické parametry pro naladění Mňam TV jsou uvedeny v tabulce níže.

Food Network HD
21. 2. 2015 zařadil Skylink do své nabídky další program vysílaný ve vysokém rozlišení (HD). Jedná se o gastronomický program Food Network HD, který bude, stejně jako jeho dosavadní SD verze, dostupný všem zákazníkům Skylinku s předplacenými balíčky Kombi, Multi HD a Komplet.

Program je vysílán ve vysokém rozlišení HD - pro jeho příjem je nutný HD satelitní přijímač, nejlépe s certifikátem Skylink READY. Další technické parametry pro naladění Food Network HD jsou uvedeny v tabulce níže.

Sport 2 HD nově v balíčku Multi
Doposud byl tento sportovní program dostupný všem zákazníkům Skylinku s předplacenými balíčky Kombi, HD Plus, Multi HD, Flexi 7 a Komplet. Od 24. 2. 2015 budou moci tento program sledovat také zákazníci Skylinku s předplaceným balíčkem Multi. Vedle řady sportovních pořadů se diváci mohou těšit zejména na přenosy závodů Formule 1.

Program je vysílán ve vysokém rozlišení HD - pro jeho příjem je nutný HD satelitní přijímač, nejlépe s certifikátem Skylink READY. Další technické parametry pro naladění Sport 2 HD jsou uvedeny v tabulce níže.

Programy s novými parametry satelitního vysílání
V minulých dnech začaly některé programy Skylinku vysílat paralelně také na nových pozicích. Jedná se o programy Regionalnitelevize.cz, Animal Planet, JimJam, Brazzers a Discovery Showcase HD.

Vysílání těchto programů na původních pozicích bude ukončováno v různých termínech - pro další sledování je potřeba znovu je naladit na satelitním přijímači. Nové technické parametry pro naladění jsou uvedeny v tabulce níže.

Jak postupovat pro naladění nových i stávajících televizních programů Skylink:
Zákazníci se satelitními přijímači s funkcí FastScan (většina přijímačů s označením Skylink READY) se tímto problémem nemusí zabývat - naladění nových programů a všechny změny parametrů vysílání se na takovémto přijímači provedou vždy automaticky. Ostatní zákazníci Skylinku budu muset tyto programy naladit manuálně. Doporučujeme postupovat dle návodu k obsluze satelitního přijímače. I když se jedná o více nových či stávajících programů, stačí ve skutečnosti nově naladit jen 4 uvedené frekvence. 

Satelit AstraKmitočetPolarizaceFECSymbolová rychlostNormaPilotProgramKonec vysílání na původní pozici

23,5°E

11 797

H

3/4

29 500

DVB-S2/8PSK

ON

Mňam TV, Sport2 HD

nový program

23,5°E

11 914

H

2/3

29 900

DVB-S2/8PSK

OFF

Food Network HD CZ

nový program

23,5°E

12 070

H

3/4

27 500

DVB-S

OFF

regionalnitelevize.cz

31. 3. 2015

23,5°E

12 109

H

3/4

27 500

DVB-S2/8PSK

ON

Animal Planet CZ, JimJam CZ, Brazzers TV CZ, Discovery Showcase HD CZ

3. 3. 2015

Kompletní informace o technických parametrech pro naladění všech programů Skylinku najdete na www.skylink.cz.
PR M7 Group S.A.