Svatomartinské víno ve vinotéce Elektro Efekt od 11.11.2021

Svatomartinské víno ve vinotéce Elektro Efekt od 11.11.2021

Svatomartinské víno ve vinotéce Elektro Efekt od 11.11.2021

04.11.2021

Svátek svatého Martina se historicky pojí s příchodem zimy, prvním sněhem a pravidelným posvícením. V dřívějších dobách dostávala v tento den čeleď vyplacený plat s sjednávala si službu na další rok. Všude se hodovalo, pořádaly se trhy i poutě a vinaři slavili nové mladé víno. A to už od 7. století.

11.11. je den, na který čekají všichni milovníci mladých svatomartinských vín. Právě tehdy se totiž tradičně spouští prodej a otevírají se první lahve.

V současné době již vinaři ze všech sil pracují na vlastních vinicích a netrpělivě vyhlíží svatého Martina, aby mohli ochutnat první plody své nelehké a poctivé práce. Pro zákazníky je to skvělá možnost jak obohatit svůj sváteční stůl a zpříjemnit si tak den se svými blízkými.

IMAGE:

Pokud si vinaři přejí získat označení vína SVATOMARTINSKÉ, musí jejich produkty splnit přesně daná kritéria kvality a chuti. Víno navíc musí být vyrobeno pouze z povolených odrůd:

  • bílé víno – Müller Thurgau, rané Veltlínské červené , Muškát moravský
  • růžové víno – Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe
  • červené víno – Modrý Portugal, Svatovavřinecké

Vína, která nesou jméno svatého Martina, jsou mladá, živá, se svěží ovocnou chutí. Za tu vděčí krátkému zrání, které zpravidla trvá jen pár týdnů. A právě kvůli specifickému výrobnímu procesu je svatomartinské určené pro okamžitou spotřebu. Odborníci doporučují jej vypít nejpozději do Velikonoc. Ale upřímně, komu by taková dobrota vydržela ležet doma.

A co si dopřát na sváteční stůl o svatém Martinovi?

Kromě dozlatova upečené husy s knedlíky a červeným zelím doporučujeme také sladké svatomartinské rohlíčky plněné mákem nebo povidly. K tomu samozřejmě už zmíněné mladé červené, bílé či růžové víno, které k české kuchyni dokonale sedí.

V naší vinotéce i letos můžete zakoupit pravá výborná svatomartinská vína od 11.11. Přijďte se podívat a pořiďte si opravdové svatomartinské víno. 

POTŘEBUJETE PORADIT? KONTAKTUJTE NÁS!

Náš proškolený personál se Vám bude plně věnovat a pomůže Vám najít nejlepší možné řešení, které bude vyhovovat Vašim potřebám a požadavkům.
Naše vinotéka byla zařazena do nejrozsáhlejší databáze e-shopů vinařů z Moravy a Čech.

ELEKTRO EFEKT S. R. O.
SPORTOVNÍ 783
339 01  KLATOVY

Prodejna elektro:
Telefon: +420 376 322 653
Mobil: +420 724 824 420
E-mail: prodejna@elektroefekt.cz
E-mail: info@elektroefekt.cz

E-shop:
Mobil: +420 725 907 946
E-mail: eshop@elektroefekt.cz

Vinotéka, sklep:
Telefon: +420 376 322 653
Mobil: +420 724 169 805
E-mail: info@elektroefekt.cz

FACEBOOK: efektelektro

INSTAGRAM: elektroefekt

WEB: www.elektroefekt.czSdílejte nás!