Růžová vína osvěží nejen v létě

Růžová vína osvěží nejen v létě

Růžová vína osvěží nejen v létě

15.06.2019

Začíná léto a s ním i slunce, teplo a venkovní posezení. A právě to je to správné období na růžová vína. U nás v eshopu či přímo v naší vinotéce v Klatovech naleznete jak lahvová růžová vína, tak nově i wine in box. Výhodou tohoto obalu je, že je uvnitř sáček, který se smršťuje s vytáčením vína pomocí malé pípy. Nedochází tak k oxidaci vína a k jeho následnému znehodnocení.

Mnoho lidí si myslí, že růžové víno vznikne smícháním červeného a bílého vína. Lidé, kteří se učí víno lépe poznat, ale ví, že se rosé vyrábí z odrůd modrých hroznů. Pije se obvykle mladé víno, ideálně z předešlého ročníku. Má osvěžit a působit lehce, což se postupem času pozvolna vytrácí.

Poslední dobou jsou růžová vína rozšířena čím dál více nejen u nás, ale i po celém světě. V roce 2018 se u nás vyrobilo 8,2 milionů litrů, což je nejvíce v historii.

Růžové víno by mělo být vychlazeno na teplotu od 8 do 12 stupňů. Může ovšem ztratit svou roztomilost, když ho přechladíte.

Pro milovníky vinného střiku je růžové víno ideální. Je osvěžující a patří k party, piknikům i grilovačkám v teplých letních večerech. Pokud si od nás z vinotéky odnesete lahvinku růžového vína, skladujte ji v chladnějších podmínkách. Nevystavujte ji přímému sluníčku, které může zkrátit její životnost.

Letošním hitem je kombinace růžového vína s melounem. Ať už meloun k vínu a nebo ve vínu. Další možnou kombinací jsou lehčí pokrmy jako saláty nebo těstoviny. Obecně platí, že čím lehčí pokrm, tím lehčí víno. Vína s vyšším zbytkovým cukrem se hodí hlavně k ovocným salátům nebo ke sladším dezertům.

POTŘEBUJETE PORADIT? KONTAKTUJTE NÁS!

Také rádi popíjíte víno, ale ne vždy v obchodě sáhnete po tom pravém? Nezoufejte, poradíme Vám, jak se orientovat v široké nabídce bílých, červených i růžových vín. S naší radou už nikdy neuděláte chybu a víno si o to více vychutnáte.

ELEKTRO EFEKT S. R. O.
SPORTOVNÍ 783
339 01  KLATOVY

E-shop
+420 725 907 946
eshop@elektroefekt.cz
marketing@elektroefekt.cz

Prodejna:
+420 376 322 653
+420 724 824 420
info@elektroefekt.cz

 Sdílejte nás!