nahrávám

Pravý moravský BURČÁK z Velkých Pavlovic ve vinotéce Elektro Efekt

Pravý moravský BURČÁK z Velkých Pavlovic ve vinotéce Elektro Efekt

Pravý moravský BURČÁK z Velkých Pavlovic ve vinotéce Elektro Efekt

24.09.2019
Pro velký zájem, výbornou kvalitu červeného i bílého BURČÁKU a jeho rychlé vyprodání přivezeme další BURČÁK v úterý 1.10.2019 v odpoledních hodinách

Pravý moravský BURČÁK z Velkých Pavlovic pro velký zájem, výbornou kvalitu červeného i bílého BURČÁKU a jeho rychlé vyprodání přivezeme opět v úterý 1.10.2019 v odpoledních hodinách.

Něco málo o kvašení burčáku

O přípravu opojných látek se nám tedy pečlivě stará sama příroda. Samotný proces kvašení rozkládá cukr, glukózu, a míto ní nám připravuje alkohol. Jakmile koncentrace alkoholu a moštu dosáhne 4 – 5 objemových procent, pak nastává právě dlouho očekávaná fáze bouřlivého kvašení. Při ní se kvasinky nejrychleji množí a nejrychleji vykonávají to co mají. Během jejich činnosti nastane okamžik, kdy je prokvašena polovina cukru. Obsah alkoholu v té chvíli dosahuje asi 6 objemových procent. To znamená, že musíte vypít dvakrát tolik burčáku než vína, abyste se dostali do stejné nálady. V té chvíli je kvašení nejrychlejší a burčák nejlahodnější. Ta chvíle se pozná podle toho, že v pité tekutině nesmí převládat ani sladkost (jejímž zdrojem je dosud neprokvašený cukr), ani trpkost již vzniklého alkoholu. Je-li mošt spíše sladký, musíte si počkat několik hodin nebo dní. Je-li spíše trpký, musíte počkat několik měsíců do příštího roku, protože jste to už prošvihli. Jestli se Vám na jazyce nevnucuje ani sladkost ani trpkost, měli jste štěstí a pijete burčák. Můžete se soustředit na obsah kyselin, odrůdovou chuť a kvasný buket. Ten dodává burčáku v chuti něco navíc.

POTŘEBUJETE PORADIT? KONTAKTUJTE NÁS!

Také rádi popíjíte víno, ale ne vždy v obchodě sáhnete po tom pravém? Nezoufejte, poradíme Vám, jak se orientovat v široké nabídce bílých, červených i růžových vín. S naší radou už nikdy neuděláte chybu a víno si o to více vychutnáte.

ELEKTRO EFEKT S. R. O.
SPORTOVNÍ 783
339 01  KLATOVY

E-shop
+420 725 907 946
eshop@elektroefekt.cz
marketing@elektroefekt.cz

Prodejna:
+420 376 322 653
+420 724 824 420
info@elektroefekt.czSdílejte nás!