Mobilní klimatizace pro ochlazení v horkých dnech

Mobilní klimatizace pro ochlazení v horkých dnech

Mobilní klimatizace pro ochlazení v horkých dnech

06.07.2019
Díky mobilním klimatizacím můžeme snadno a bez velké námahy uniknout vysokým letním teplotám.

Díky mobilním klimatizacím můžeme snadno a bez velké námahy uniknout vysokým letním teplotám.
Jaké jsou ale jejich klady a zápory?

Velkým lákadlem těchto spotřebičů je to, že nevyžadují v podstatě žádnou instalaci. Není třeba vrtat ani dělat díry do zdi, takže poskytují okamžité ochlazení téměř kdekoliv. Jsou levnější než splitové klimatizace. Dříve stály několik desítek tisíc, dnes už stojí jen třetinu. Dokážou také odvlhčit vzduch, který se shromažďuje uvnitř klimatizace ve formě kondenzátu. Ten lze posléze recyklovat, aby výsledný vzduch v místnosti nebyl zase příliš suchý. Instalace se skládá jen ze dvou kroků. Zapojení do zásuvky a vyvedení odvodové hadice pro horký vzduch.

Tato hadice je u všech mobilních klimatizací a je jednou z jejich nevýhod. Vývod musí být vyveden ven a musí být utěsněn, jelikož při nesprávném utěsnění může výkon klimatizace klesnout až o 50%. Balení by mělo tedy obsahovat příslušenství pro utěsnění okna, kam hadici vložíme, případně je potřeba dokoupit sadu pro montáž do okna.

Rozdíl mezi nástěnnými a mobilními klimatizacemi je ten, že nástěnná klimatizace má kompresor venku a mobilní nikoliv. Mobilní klimatizace budou oproti nástěnným o něco hlučnější.

Při koupi byste si tedy měli dát pozor na chladící výkon, který se udává v BTV/h nebo kW, na spotřebu, vzduchový průtok a v neposlední řadě také na hluk. Další důležité vodítko pro koupi je také doporučená velikost místnosti. Musíme si dát ale pozor například na výšku stropu, druh místnosti a izolaci, protože se bude v každém prostředí klimatizace chovat trochu jinak.

POTŘEBUJETE PORADIT? KONTAKTUJTE NÁS!

Náš proškolený personál se Vám bude plně věnovat a pomůže Vám najít nejlepší možné řešení, které bude vyhovovat Vašim potřebám a požadavkům.

ELEKTRO EFEKT S. R. O.
SPORTOVNÍ 783
339 01  KLATOVY

E-shop
+420 725 907 946
eshop@elektroefekt.cz
marketing@elektroefekt.cz

Prodejna:
+420 376 322 653
+420 724 824 420
info@elektroefekt.czSdílejte nás!